Apel rozpoczynajacy rok harcerski - meldunek

Dzisiaj zuchy oraz harcerze z z naszego Hufca rozpoczęli rok harcerski.
Odwiedzaliśmy miejsca związane z historią Zaślubin Polski z Morzem, Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego, miejsce historyczne Zaślubin oraz miejsca upamiętniające bohaterów powiązanych z wydarzeniami tamtych czasów: generała Józefa Hallera, komandora Edwarda Szystowskiego, czy Antoniego Abrahama. 43 DH odwiedziła również do Hallerówkę we Władysławowie.

Niemałym przeżyciem (w szczególności dla najmłodszych) było zasadzenie przez gromady zuchowe oraz drużyny harcerskie drzewek otrzymanych w ramach akcji- 100 drzew na 100-lecie Zaślubin Polski z morzem organizowanej przez Miasto Puck. Zuchowe i harcerski drzewka otrzymały imiona: Hallerczyk, Zuch, Nadmorski Miś, Żeglarz, Nadzieja Ziemi, Wilczek Makuszyńskiego.

Podczas uroczystego apelu na zakończenie spotkania, przy Słupku Zaślubinowym oraz pomniku gen. Hallera w porcie w Pucku, mianowaliśmy 2 nowych drużynowych:

1 Gromada Zuchowa „Nordowe Zuchy” – druh Sebastian Kowalczyka
1 Wędrownicza Drużyna Harcerska ” Nietykalni –  phm. Kamil Fetta

Całość zakończyła się puszczeniem wspólnej dużej iskierki, która w reżimie sanitarnym była puszczana w nietypowy sposób – poprzez przekazywanie ukłonu.

Już od jutra zuchowe gromady i harcerskie drużyny wraz ze swoimi drużynowymi ruszą pełni zapału na szlak przygody.

phm. Andrzej Żmijewski